New Property är glada att meddela att modevarumärket Avavav öppnar en pop up butik i PK-huset under december. De tar över den tidigare ytan där John Henric satt, som nyligen flyttade till en större lokal på andra sidan gången.
AVAVAV, känt för sin unika och trendiga design, tar plats i hjärtat av modestockholm och erbjuder kunderna ett spännande utbud av mode och accessoarer från derasFall/Winter 2024 kollektion och nylanserade samarbete med Adidas Originals.
Öppningen är en del av PK-husets fortsatta utveckling som shoppingdestination, och AVAVAVs närvaro kommer att förstärka utbudet.
“Vi är mycket glada över att kunna välkomna Avavav till PK-huset,” säger Millandra Lindström, Leasing Manager på New Property. “AVAVAVS positionering och koncept
passar perfekt in i vår strategi att erbjuda besökarna en upphöjd och inspirerande shoppingupplevelse. Vi är övertygade om att de kommer att bli ett populärt inslag
för modeintresserade i Stockholm.”
PK-huset fortsätter att utvecklas och expandera sitt utbud av butiker och varumärken. AVAVAVS pop up stärker ytterligare positionen som en modern och relevant shoppingdestination mitt i Stockholms stadskärna.
Millandra
Nyheter, Uncategorized, Uthyrning
Av: Millandra Lindström
/28 Nov 2024