Image.jpg

1/9

Stockholm, Sollentuna

Sjöängsvägen 1

Perfekt kombinerad 239kvm kontor/shoowrom och 76kvm lagerlokal i markplan. Med möjligaheter att anpassa efter era önskemål och behov.

Yta
315 m²
Lokaltyp
Kontor, Vård, Övrigt, Lager, Verkstad, Utbildning, Butik
Hyra
1 700–1 800 kr/m²/år

Höjdpunkter

  • Parkering
  • Garage
  • Internet
  • Cykelparkering
  • Förråd
  • Pendeltåg

Beskrivning

Lokalen har rymliga kontorsrum med öppna sociala ytor med anslutande lagerdel. Ljus och modern lokal med fräscha ytskikt i gott skick. Lokalen är inflyttningsklar men kan anpassas efter verksamhetens behov. Lokalen har ett inbjudande ljusinsläpp med sociala ytor och ligger i direkt närhet till grönska och natur. Vår fastighet i Norrvikens Företagspark ligger naturskönt mitt emellan Stockholm och Arlanda. Vatten och grönska ligger helt nära, och dina grannar är en spännande blandning av företag och entreprenörer med högt kunskapsinnehåll.

Lokal & fastighet

  • Fastighetsbeteckning

    Nattvakten 7

  • Byggnadsår

    1990

  • Plan

    0

  • Antal våningar

    3

  • Ventilation

    Mekanisk ventilation med kyla

  • Ombyggnadsår

    2017

Hyresvillkor

  • Avtalstyp

    Första hand

  • Tillträde

    Omgående eller enligt överenskommelse

  • Avtalstid

    3 till 5 årigt hyresavtal direkt med fastighetsägaren

Faciliteter

  • Garage

    Rikligt med parkering i p-hus och runt fastigheten

  • Parkering

    Runt fastigheten och i p-hus

  • Förråd

    I lokalen

  • Hiss

    Nej

  • Internet

    Ja, finns i lokalen

  • Cykelparkering

    Ja

Kommunikationer

  • Buss

    Gott om bussförbindelser som snabbt och smidigt tar dig till/från City, Sollentuna och Kista med en tät tidtabell.

  • Väg

    Direkt anslutning till E4, Rotebroleden och Norrortsleden. Arlanda flygplats och city nås inom 20 minuter.

  • Pendeltåg

    Norrvikens pendeltågsstation ligger endast fem minuters bort till fots. Restid till Stockholm C: 20 minuter.

Planritning

Granska ritningen direkt här. Vill du ha ett komplett presentationsunderlag med fakta, bilder och ritningar?

Omgivning & service

I anslutning till fastigheten finns en ICA-butik och två trevliga restauranger som serverar lunch. I närheten finns också en mycket bra och känd slaktare/köttbutik, Percys Kött & Delikatesser i Norrviken För komplett serviceutbud är du på bara några minuter med bil framme vid Stinsen, Sollentuna C eller Rotebro.