Nyheter, Transaktion
New Property fortsätter att växa och stärker nu sitt transaktionsteam genom att välkomna Linnéa Tegell som ny transaktionsrådgivare. Linnéa Tegell har en gedigen erfarenhet från fastighetsbranschen och tillför en bred kompetens inom både transaktionsrådgivning och projektutveckling.
Linnea kommer närmast från rollen som projektutvecklare på ALM Equity där hon ansvarade för att utveckla och förvalta fastighetsprojekt, innan dess från Restate där hon specialiserade sig på transaktionsrådgivning.
Med sina omfattande kunskaper inom fastighetstransaktioner och projektutveckling ser Linnéa fram emot att bidra till New Propertys fortsatta expansion. Genom sin tidigare erfarenhet av både rådgivning och utveckling har hon en djup förståelse för marknadens dynamik och de utmaningar som fastighetsaktörer står inför. Denna kompetens kommer vara avgörande för att stärka New Propertys position på marknaden.
”Jag ser mycket fram emot att ansluta New Propertys transaktionsteam i sin expansiva fas och att vara tillbaka inom rådgivning. Jag ser en fortsatt positiv marknadsförändring och en transaktionsintensiv tid i närhet. Det är en spännande tid för fastighetsbranschen och jag ser fram emot att bidra till New Propertys arbete med att leverera högkvalitativ rådgivning till våra kunder.”
/ Linnea Tegell
Med Linnéas ankomst stärker New Property ytterligare sitt fokus på transaktioner och fortsätter att erbjuda sina kunder den expertis och vägledning som krävs för att navigera i en föränderlig marknad.
Våra nyheter
-
Jem & fix öppnar ny butik i Sundsvall
Läs mer: Jem & fix öppnar ny butik i Sundsvall
-
Emma Söderlund: En av ’35 under 35′ som formar fastighetsbranschens framtid
Läs mer: Emma Söderlund: En av ’35 under 35′ som formar fastighetsbranschens framtid
-
Roccia Fastigheter förvärvar logistikfastighet i Brista industriområde
Läs mer: Roccia Fastigheter förvärvar logistikfastighet i Brista industriområde
-
Sana Labs fyller eget hus på Nybrogatan
Läs mer: Sana Labs fyller eget hus på Nybrogatan
-
New Property hyr ut till AVAVAV i PK-huset
Läs mer: New Property hyr ut till AVAVAV i PK-huset
-
New Property rådgivare när Vinci Energies hyr 750 kvm av AMF i Moodkvarteren
Läs mer: New Property rådgivare när Vinci Energies hyr 750 kvm av AMF i Moodkvarteren