Nyheter, Uthyrning

New Property fortsätter sin starka tillväxtresa och stärker teamet med Jonna Sarstedt. Hon tillträder rollen som
uthyrare av kontorslokaler och är en av branschens mest erfarna och framgångsrika fastighetsmäklare.
Med över 20 års erfarenhet i fastighetsbranschen, varav 18 år som högpresterande mäklare på privatsidan, har Jonna levererat resultat i absolut toppklass. Sedan 2010 har hon arbetat på Fastighetsbyrån, där hon genom åren nått topplaceringar både lokalt och nationellt.
Hennes kundfokus, noggrannhet och djupa marknadskännedom har gjort henne till en trygg och uppskattad rådgivare. Med ett genomsnittligt kundbetyg på 4,9 av 5 i kundnöjdhetsindex (CSI) har Jonna bevisat sin förmåga att skapa värde i varje affär.
”Det ska bli otroligt spännande att få leverera på högsta nivå även inom denna inriktning. Jag ser verkligen fram emot att få bidra med min erfarenhet och energi och att fortsätta överträffa förväntningar.”
/ Jonna Sarstedt, Leasing manager på New Property
”Vi är mycket glada över att välkomna Jonna till New Property. Hennes erfarenhet, driv och kundfokus ligger helt i linje med vårt sätt att arbeta – att alltid sätta kundens affär i centrum.”
/ Henrik Eklund, CEO på New Property
Jonna Sarstedt kommer att bidra med sin gedigna erfarenhet till att ytterligare stärka New Propertys position som en ledande aktör på marknaden.
Våra nyheter
-
Allmänt om det finansiella läget vecka 17
Läs mer: Allmänt om det finansiella läget vecka 17
-
Låneförmedlaren Enklare expanderar och flyttar till nya lokaler i Stockholm City
Läs mer: Låneförmedlaren Enklare expanderar och flyttar till nya lokaler i Stockholm City
-
Framtidssäkra din fastighet: Sofia Petzelius från New Property ger sin syn på den nya retailmarknaden
Läs mer: Framtidssäkra din fastighet: Sofia Petzelius från New Property ger sin syn på den nya retailmarknaden
-
Allmänt om det finansiella läget vecka 16
Läs mer: Allmänt om det finansiella läget vecka 16
-
Gazella expanderar och flyttar till nya unika lokaler i Stockholm City
Läs mer: Gazella expanderar och flyttar till nya unika lokaler i Stockholm City
-
New Property tecknar ramavtal med SSSB
Läs mer: New Property tecknar ramavtal med SSSB