Nyheter, Transaktion

New Property har agerat säljrådgivare åt en privat fastighetsägare när Ångmaskinen Fastigheter köper en industri- och kontorsfastighet i Boländerna. Fastigheten består av cirka 1 800 kvadratmeter uthyrningsbar area, med en byggnad som håller hög standard och har energiklass A.
”Vi är glada för förtroendet att företräda fastighetsägaren i denna försäljning av en exceptionellt välskött fastighet i ett segment med hög efterfrågan.”
/ Alexander Sandberg, New Property.
Våra nyheter
-
New Property får prestigefyllt uppdrag av Niam och Cavendo att hyra ut och utveckla butiksmixen i Väsby Centrum och Port 73
Läs mer: New Property får prestigefyllt uppdrag av Niam och Cavendo att hyra ut och utveckla butiksmixen i Väsby Centrum och Port 73
-
New Property rådgivare när Milence etablerar sitt tredje laddningsnav i Sverige
Läs mer: New Property rådgivare när Milence etablerar sitt tredje laddningsnav i Sverige
-
Dusty Deco har hittat sin drömlokal
Läs mer: Dusty Deco har hittat sin drömlokal
-
Norrholma/iArgus fortsätter förvärva inom lager och lättindustri med fokus på Stockholm och Uppsala
Läs mer: Norrholma/iArgus fortsätter förvärva inom lager och lättindustri med fokus på Stockholm och Uppsala
-
Grönlandet – ett arkitektoniskt mästerverk mitt i city!
Läs mer: Grönlandet – ett arkitektoniskt mästerverk mitt i city!
-
Rains öppnar ny butik på Götgatan 42 – New Property har bistått i processen med nyetableringen
Läs mer: Rains öppnar ny butik på Götgatan 42 – New Property har bistått i processen med nyetableringen