Sjöängsvägen 6 · 484 - 1000 m²

Nyrenoverad super fin lokal. ca20 rum i olika storler. Finns även lager 514kvm i markplan.
TILLTRÄDE Omgående eller enligt överenskommelse
AVTAL 3 till 5 årigt hyresavtal direkt med fastighetsägaren

OMGIVNING & KOMMUNIKATION

I anslutning till fastigheten finns en ICA-butik och två trevliga restauranger som serverar lunch. I närheten finns också en mycket bra och känd slaktare/köttbutik, Percys Kött & Delikatesser i Norrviken För komplett serviceutbud är du på bara några minuter med bil framme vid Stinsen, Sollentuna C eller Rotebro.

Area484 - 1000 m²
Våningsplan
TillträdeOmgående eller enligt överenskommelse
KontraktFörsta hand
VentilationMekanisk ventilation med kyla
Internet Ja, finns i lokalen
Byggnadsår1990
Ombyggnadsår2017

Nyrenoverad super fin lokal. ca20 rum i olika storler. Finns även lager 514kvm i markplan.

Ljus och modern lokal med helt ny ytskikt. Fd. kontorshotel med högsta standard. Lokalen är inflyttningsklar men kan anpassas efter verksamhetens behov. I markplan under lokalen ligger 515kvm lager lokal med 2.8m i takhöjd och egen butiks entre från parkeringen. Lokalerna går ev. att sammanbinda med en intertrappa. Lokalen har ett inbjudande ljusinsläpp med sociala ytor och ligger i direkt närhet till grönska och natur. Vår fastighet i Norrvikens Företagspark ligger naturskönt mitt emellan Stockholm och Arlanda. Vatten och grönska ligger helt nära, och dina grannar är en spännande blandning av företag och entreprenörer med högt kunskapsinnehåll.

Bussar:Gott om bussförbindelser som snabbt och smidigt tar dig till/från City, Sollentuna och Kista med en tät tidtabell.
Pendeltåg:Norrvikens pendeltågsstation ligger endast fem minuters bort till fots. Restid till Stockholm C: 20 minuter.
Trafikleder:Direkt anslutning till E4, Rotebroleden och Norrortsleden. Arlanda flygplats och city nås inom 20 minuter.

KONTAKTPERSON

Johan Swedérus

Leasing Manager

070-826 86 56

johan@newproperty.se

Cykelparkering
Hiss